Știri Social
Redactor: Svetlana Pantea
03 decembrie 2019

Boxerul cernăuţean Stepan Grecul a câştigat o medalie de bronz la turneul internaţional din Serbia

Echipa de box a Ucrainei  o obţinut victorie la prestigiosul turneu internaţional „Golden Gloves 2019” desfăşurat în Serbia de peste 62 de ani consecutiv.

Echipa noastră s-a clasat pe locul I între cele 17 ţări participante, revenind acasă cu 3 medalii de aur, 3 medalii de argint şi 5 de bronz. Între câştigători se află şi boxerul bucovinean, Stepan Grecul, din regiunea Cernăuţi, care a câştigat o medalie de bronz la categoria de 81 kilograme.

De precizat că, la ce-a de 62-a ediţie a turneului internaţional „Golden Gloves 2019” din Serbia au participat sportivi din 17 ţări ale lumii, şi anume: Ucraina, Algeria, Bosnia şi Herţegovina, Bulgaria, Cipru, Republica Cehă, Anglia, Italia, Republica Moldova, Maroc, Muntenegru, Olanda, Macedonia, România, Federaţia Rusă, Serbia şi Slovenia.

Ultimile știri Social
Distribuie:
Vizualizări: 204

radio
Ascultă-ne Live
Descarca lista Winamp, iTunes Descarca lista Windows Media Player Descarca lista Real Player Descarca lista QuickTime Descarca lista web proxy Descarca lista tunein
Ministerul pentru Românii de Pretutindeni Centrul media bucpress
Proiect finanțat de Ministerul pentru Românii de Pretutindeni (MRP). Conținutul acestui site nu reprezintă poziția oficială a MRP.