Paturile pentru pacienții cu COVID-19 din regiunea Transcarpatia sunt ocupate în proporție de 50%
Directorul Spitalului Regional de Boli Infecțioase, Myhailo Polyaka, a declarat că 14% dintre pacienții internați au nevoie de oxigen. 19 persoane sunt la terapie intensivă. […]

