Comuna Herța: Un bărbat a căzut într-o fântână adâncă de 15 metri

Un bărbat în vârstă de 50 de ani a fost salvat de pompieri, după ce a căzut într-o fântână adâncă de 15 metri, a informat Direcția Serviciului de Stat pentru Situații de Urgență al Ucrainei în regiunea Cernăuți.

Incidentul s-a produs pe raza comunei Herța în timp ce bărbatul curăța fântâna.

Cetățeanul a fost scos din fântână cu ajutorul echipamentelor şi procedeelor specifice. Pentru a primi îngrijiri medicale victima a fost transportată la spitalul din Herța.

Bărbatul a ajuns la unitatea sanitară cu hipotermie, fracturi și luxație.

Urmăriți-ne pe Telegram – https://t.me/bucpress

BucPress

Donează pentru BucPress Cernăuți - sprijină jurnaliștii români din Ucraina