Începând de mâine, studenții Universității Naționale „Iurie Fedkovici” din Cernăuți vor trece la forma de învățămând la distanță pentru o perioadă de aproape două săptămâni.
Această decizie a fost luată de rectorul universității și se datorează condițiilor meteorologice nefavorabile și încheierii sezonului de încălzire, se arată pe canalul de Telegram al instituției.
În conformitate cu o dispoziție al universității învățământul la distanță va începe pe 5 aprilie și va dura până la 17 aprilie inclusiv.
După această perioadă, studenții vor continua să învețe într-o formă mixtă, începând cu 18 aprilie.
Agenția BucPress – www.bucpress.eu
Urmăriți-ne pe Telegram – https://t.me/bucpress
BucPress


