La Cernăuți, în cadrul comitetului executiv a fost creat un Consiliu pentru accesul fără bariere
Consiliul vizează îmbunătățirea infrastructurii urbane, transportului, accesului la informații, educație și servicii pentru persoanele cu dizabilități. În data de 11 februarie, în cadrul comitetului executiv […]

