Un locuitor al Transcarpatiei a salvat o căprioară care rămăsese blocată pe un lac înghețat

Animalul a căzut prin gheața subțire și nu a reușit să iasă singur din apă. Fotografii ale salvării căprioarei au fost publicate pe pagina de Facebook a lui Fedai Isajovish. Căprioara a fost scoasă din lacul înghețat.

Se pare că animalul a încercat să traverseze lacul, dar, din cauza gheții subțiri, a căzut și nu a putut ieși singur.

Cu ajutorul unor curele, căprioara a fost scoasă din lac și eliberată în pădure.

Agenția BucPress – www.bucpress.eu

Elvira Chilaru

Donează pentru BucPress Cernăuți - sprijină jurnaliștii români din Ucraina