Un Militar din raionul Beregovo s-a întors din captivitatea rusă

Militarul din raionul Beregovo, Stepan Poleak, s-a întors acasă din captivitatea rusă. Anunțul a fost făcut pe Facebook de șeful Administrației Raionale de Stat Beregovo, Vitalii Matii.

„După încercări grele și o lungă perioadă de așteptare, el este în sfârșit acasă — alături de familie și cei dragi, pe pământul natal”, a transmis oficialul.

Acesta l-a felicitat pe Stepan Poleak pentru revenire și i-a dorit recuperare cât mai rapidă, putere, liniște și o viață pașnică.

Totodată, Vitalii Matii a mulțumit tuturor celor implicați în procesul de eliberare a prizonierilor ucraineni, subliniind că fiecare dintre ei este așteptat acasă.

Elvira Chilaru

Donează pentru BucPress Cernăuți - sprijină jurnaliștii români din Ucraina