Regiunea Cernăuți își ia rămas bun de la un alt militar căzut în război

Pe 2 iulie, locuitorii regiunii Cernăuți, și-au luat rămas bun de la militarul  Valerii Iliuț, decedat în războiul ruso-ucrainean.

Acest lucru a fost anunțat pe pagina de Facebook a Consiliului Regional Cernăuți.

Sergentul junior Valerii Iliuț a servit în unitatea militară A7186. A murit pe 27 iunie în districtul Makiivka din regiunea Lugansk, s-a raportat pe pagina consiliului local Beregomet. Militarul avea vârsta de 49 de ani.

Serviciul de înmormântare a fost oficiat în localitatea Beregomet.

Agenția BucPress – www.bucpress.eu

Mariana Strut

Donează pentru BucPress Cernăuți - sprijină jurnaliștii români din Ucraina