Pagina de Facebook a Liceului nr. 22 din Cernăuți a anunțat decesul prematur al fostei profesoare de limba engleză Olga Dovgancik.
„A plecat în eternitate o persoană care a lăsat în urmă nu doar cunoștințe, ci și căldura inimii, sinceritatea, bunătatea și o amintire luminoasă în sufletele elevilor și colegilor săi. Olga Oleksandrivna știa să găsească calea spre fiecare, să susțină cu un cuvânt, să inspire, să dăruiască încredere în propriile forțe. Pentru mulți, ea va rămâne pentru totdeauna o persoană zâmbitoare, înțeleaptă și deosebit de luminoasă. Colectivul liceului transmite sincere condoleanțe rudelor, apropiaților, prietenilor și tuturor celor care au cunoscut-o și iubit-o pe Olga Oleksandrivna. Vă împărtășim durerea și jelim alături de voi”, se arată în mesajul instituției de învățământ.
BucPress


