În comuna Kelmenți a fost oficiată slujba de înmormântare a militarului, Ilia NIKITIUK, ucis în luptele penru eliberarea Ucrainei de sub ocupația agresorului rus, informează purtătorul de cuvânt al centrului regional de recrutare și asistență socială, Tetiana Popovici.
Militarul Ilia Nikitiuk a căzut cu moarte de erou pe 9 februarie în apropiere de orașul Bahmut, regiunea Donețk. Avea 22 de ani. A fost înmormântat în satul de baștină Rosoșanî.
Dumnezeu să-l odihnească în pace!
BucPress


