O pasageră a căzut în interiorul unui troleibuz din Cernăuți. Femeia în vârstă de 70 de ani a fost diagnosticată preliminar cu fractură de femur și prezintă totodată traumatisme craniene.
Serviciul de presă al Direcției de Troleibuz Cernăuți a comunicat redacției că a fost deschisă o anchetă internă pentru stabilirea împrejurărilor exacte în care a căzut femeia. Specialiștii vor cerceta dacă șoferul a pornit brusc, ceea ce a determinat dezechilibrarea și căderea pasagerei, sau dacă vehiculul se deplasa normal, iar aceasta nu se ținea de bare. Concluziile oficiale ale anchetei interne vor fi disponibile în câteva săptămâni.
BucPress


