Pe 21 august, la Spitalul Sfântul Martin din Mucacevo va avea loc o acțiune caritabilă – Ziua Donatorului.
Organizatorii îi îndeamnă pe locuitorii comunității să se alăture inițiativei și să contribuie la salvarea celor aflați în nevoie. Donatori pot deveni toți cetățenii majori și sănătoși. Recoltarea de sânge va începe la ora 9:00, în incinta Spitalului Sfântul Martin.
Cadrele medicale fac apel ca informația să fie transmisă mai departe prietenilor și cunoscuților, subliniind că „cu cât sunt mai mulți donatori, cu atât cresc șansele pacienților la viață.”
Elvira Chilaru


