Regiunea Cernăuți își ia rămas bun de la un alt militar căzut în război

Locuitorii regiunii Cernăuți își iau rămas bun de la militarul superior Dumitru Lupu, care a murit în războiul ruso-ucrainean.

Acest lucru a fost anunțat pe pagina de Facebook a Consiliului Regional Cernăuți.

Dumitru Lupu a servit în unitatea militară A4007. A murit pe 26 mai 2024 în regiunea Harkiv. Bărbatul avea 45 de ani. Acest lucru a fost raportat pe pagina de Facebook al comunității Kamiana.

Serviciul de înmormântare a fost oficiat în satul Hlibociok.

BucPress – www.bucpress.eu

Mariana Strut

Donează pentru BucPress Cernăuți - sprijină jurnaliștii români din Ucraina