Astăzi, 17 iunie, regiunea Cernăuți își va lua rămas bun de la doi luptători care au murit în războiu ruso-ucrainean, a transmis Consiliul Regional Cernăuți.
Marinarul Oleksandr Ungurean, soldat al unității militare A4210, va fi condus pe ultimul drum la ora 11:00 în orașul Cernăuți, pe Aleea Gloriei din cimitirul central.
Soldatul Serghei Ivanuț, luptător al unității militare 3015, va primi înmormântat la ora 10:00 în satul Sniaciv, raionul Cernăuți.
„Memorie eternă și glorie Eroilor. Cele mai sincere condoleanțe familiilor, apropiaților și camarazilor”, a scris Consiliul Regional Cernăuți.




