Peste cincizeci de apărători căzuți au primit titlul de „Cetățean de onoare al orașului Ujgorod”

La Ujgorod, 53 de militari au primit post-mortem titlul de „Cetățean de onoare al orașului”. Decizia corespunzătoare a fost luată de către deputați în cadrul unei ședințe a Consiliului Local Ujgorod.

Titlul a fost acordat pentru curajul personal, patriotismul, devotamentul față de Patrie și bravura arătate în timpul acțiunilor militare pentru apărarea suveranității statului și a integrității teritoriale a Ucrainei.

Memorie eternă și glorie eroilor!

Elvira Chilaru

Donează pentru BucPress Cernăuți - sprijină jurnaliștii români din Ucraina