La Ujgorod, 53 de militari au primit post-mortem titlul de „Cetățean de onoare al orașului”. Decizia corespunzătoare a fost luată de către deputați în cadrul unei ședințe a Consiliului Local Ujgorod.
Titlul a fost acordat pentru curajul personal, patriotismul, devotamentul față de Patrie și bravura arătate în timpul acțiunilor militare pentru apărarea suveranității statului și a integrității teritoriale a Ucrainei.
Memorie eternă și glorie eroilor!
Elvira Chilaru


