Regiunea Cernăuți își ia rămas bun de la alți doi militari

Astăzi, regiunea Cernăuți își ia rămas bun de la alți doi militari care au murit în războiul ruso-ucrainean.

Funerariile sergentului major Dmitro Sirman vor avea loc la ora 11:45 la cimitirul din Sadagura, orașul Cernăuți.

Înmormântarea soldatului Maxim Guiivan a început la ora 10:00 în satul Lencăuți, raionul Nistru.

„Memorie veșnică și glorie Eroilor. Sincere condoleanțe familiei, apropiaților și camarazilor”, au transmis autoritățile regionale.

BucPress

Donează pentru BucPress Cernăuți - sprijină jurnaliștii români din Ucraina