Regiunea Cernăuți își ia rămas bun de la alți doi militari uciși în războiul ruso-ucrainean

Regiunea Cernăuți își ia rămas bun marți, 5 decembrie, de la alți doi militari uciși în războiul ruso-ucrainean.

Este vorba despre Viktor Voloșciuk și Ilia Meleșciuk, conform Consiliului Regional Cernăuți.

Soldatului Viktor Voloșciuk , membru al unității militare A4030, a fost înmormântat la ora 10:00 în localitatea Lujani.

Marinarului Ilia Meleșciuk, luptător al unității militare A4765, va fi condus pe ultimul drum la ora 11:00 în localitatea Costrijiuca.

BucPress

Donează pentru BucPress Cernăuți - sprijină jurnaliștii români din Ucraina